ECU Nedir?

Yeni nesil araçlarda motorun çalışma sistemini yöneten Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) motora soket ve kablolarla bağlıdır. Aracın sensörlerinden aldığı sinyaller ile aracın çalışma prensibini belirler. Bu sinyaller turbo, enjeksiyon, ateşleme ve emisyon ayarlarını ECU’ya (Beyin) aktarır.Kısacası Power Chip Tuning olarak aracınıza uyguladığımız iki yöntem var: Aracınıza monte ettiğimiz yardımcı bir elektronik ünite ile (Chip Tuning) değerlerin eş zamanlı düzenlenmesidir. Aracınızın ECU dosyasını okuyup modifiye edilmiş yeni bir yazılım dosyasının (OBD Tuning) tekrar araca gönderilmesidir. Chip Tuning montajı gayet basit olup araçta kablo kesilmeden ve sökülmeden gayet hızlı ve pratik bir şekilde monte edilmesidir.

Chip aracın motoru ile beyini (ECU) arasına monte edilir. Araç motoruna zarar vermez, araç garantisini bozmaz. Aracın beynine (ECU) müdahale edilmediği için aracın hız limiti vb. gibi fabrika ayarları değişmez. Aracın beyni (ECU) tarafından hazırlanan haritalar saniyede binlerce kez işlenir ve motora iletilir. Bu sayede çok daha hassas bir gaz tepkisi ve güç artışı elde edilir. Bu gücün yanı sıra yakıt tasarrufu elde edilir ve aynı zamanda motorda güç artışı olur. Biz Power Chip Tuning olarak müşteri memnuniyetini kendimize görev edindik. Sattığımız ürünlerden memnun kalınmadığı takdirde 15 gün içerisinde para iade garantilidir. OBD Tuning araç beyini (ECU) içerisindeki dosyanın alınıp modifiye edildikten sonra geri yüklenmesidir. Yeniden programlanan (modifiye) edilen ECU dosyası sayesinde daha güçlü ve daha az yakıt tüketen bir motor elde etmiş oluyorsunuz.

Bu işlem sayesinde hız limiti iptali vb. birçok yasaktan kurtulmuş olursunuz ve motora bir zararı yoktur. Biz Power Chip Tuning olarak müşteri memnuniyetini kendimize görev edindik. OBD Tuning uyguladığımız araçlardan memnun kalınmadığı takdirde 15 gün içerisinde para iade garantilidir. Hepimizin başına mutlaka gelmiştir. Uzun yolda araç kullanırken önünüzdeki bir tırı sollarken acaba? Diye düşünmüşüzdür. 2-3 saniye geç kalınması, aracınızın tepkisinin geç ve yavaş oluşu ‘’ Hayati bir önem ‘’ Taşıyabilir. Daha hassas bir gaz tepkimesi, daha hırçın güçlü bir motor ve en önemlisi de daha keyifli bir araç sürüşüne sahip olursunuz. Power chip Tuning sürüş keyfinizi artırır. Chip tuning aracınızın garantisini bozmaz, motorunuza zarar vermez, motor ömrünü kısaltmaz. Chip Tuning ile OBD Tuning (Yazılım) aynı işi görür aslında. Chip daha basit ve zahmetsizdir. Güzelliği de varsa araç garantisini bozmaması. Power chip tuning olarak biz her ikisini de yapıyoruz.

CHİP TUNİNG VE OBD TUNİNG’İN YARARLARI NELERDİR?

- Chip Tuning ve OBD Tuning uygulanan araçlarda %20’ye varan yakıt tasarrufu elde edilir. Dünyadaki en pahalı yakıtı kullandığımızı göz önünde bulundurursak %20 iyi bir oran. Motor beygiri artan araç 4000 devir ile çıktığı hıza 3000 devir ile çıkar. Buda otomatik olarak yakıt tasarrufu sağlar.

- Beygir gücü %30 oranında olması demek araç trafikte, dur kalklarda, yokuş kalkışlarında, araç sollamalarında ve 0-120 hızlanmalarında normale oranla daha yüksek performans demektir.

Konu

Telefon Numaranız

Mesajınız

Teklif Formu